Neden SEO Eğitimi?

0

seo nedir
Dijital mecraya ayak atan herkesin ismine aşina olduğunu kelimelerden biri olan Search Engine Optimization (SEO) yani Arama Motoru Optimizasyonu web siteleri ve e-ticaret alanında bir hayli önemli bir konu. SEO, web siteleri için hava gibi su gibi önemli durumda. İyi bir SEO çalışması sizi diğer rakiplerinizden bir adım hatta birkaç adım ileri taşıyabiliyor. Bunun için SEO konusunu öğrenirken iyi bir ekip ve tecrübe kaynağından destek almak önemli. Arama motoru optimizasyonu sitenizin sıralamasına etki eden bir faktör. 

SEO konusunda eğer ki bilgi ve tecrübeniz yok ise bu alanda gerçek anlamda başarı sağlamış kendini kanıtlamış bir ekip size yardımcı olabilir. SEO Eğitimi konusunda başarıları on planda olan Ayhan Karaman bu alanda hatrı sayılır kişilerden biri. Yapmış olduğu çalışmalar ve sektörde gösterdiği özverili çalışmaları ile 6 yıldır profesyonel hizmet veren kendini kanıtlamış birisi ve bu alanda uzman bir ekip kadrosuna da sahip.


SEO Nedir?

Öncelikle SEO nedir konusuna bir değinelim. Arama motoru optimizasyonu, web sitelerini arama motorlarının daha rahat bir şekilde anlayabilmesine "taramasına" olanak sağlayacak şekilde arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilerek "web sitesinin optimize edilmesi" hedeflenen anahtar kelimelere ait arama motoru aramalarında yükseltilmesidir. 

İngilizcede ve Türkçede kısaca SEO (Search Engine Optimization) olarak ifade edilmektedir. Arama motorları arama sonuçlarının suistimal edilmemesi için bu kriterleri yayınlamamaktadır, ancak bazı ipuçları verilerek en azından nelerin yapılmayacağı konusunda bilgi vermektedir. 

SEO araçları kullanarak, analizlerini ve kullanıcı davranışlarını incelerler ve optimizasyonları teknik olarak güçlendirirler. Ayrıca site dışı faktörlerde sitenin trafiğini etkileyen dijital faaliyetler kon​usunda bilgiler kazanırlar.​​

İnternetin günlük yaşamda ve ekonomik anlamda gücünün artması neticesinde hızla yaygınlaşmaya başlamıştır. Dijital pazarlamanın kollarından biridir ayrıca ve üzerinde gerçekten durulması gereken önemli bir etkendir.


Neden SEO?

SEO çalışması ufak çaplı iş yerleri için özel bir çalışan alınamayacağından dolayı genelde dışarıya yaptırılır, aslına bakılır ise büyük firma, kuruluşlarda da genellikle SEO Çalışması, Sektörde SEO Hizmeti veren SEO Firmalarına yaptırılır ve bunun için Kuruluş içerisinde birkaç SEO Uzmanı bulundurup raporları inceletir. 

SEO hizmeti ile bir web sitesinin arama motorlarına en uygun ve kaliteli şekilde yayın yapmaları sağlanır. SEO hizmetleri ile gereksiz ve kötü yayın yapan web siteleri arama motorlarından arındırılmış olurlar.
SEO çalışması yaparak hedef kitlelerinizin web sitenize ulaşımı konusunda kolaylık ve hız sağlayabilirsiniz. Ayrıca potansiyel müşteriye ulaşmanın da en etkili yöntemlerinden biridir.

SEO çalışmaları, temel olarak potansiyel müşterilerin, siteye hızlı ve etkili bir şekilde ulaşmasını sağlamak için yapılır. Bunun yanı sıra, ziyaretçilerin sitede etkin bir şekilde dolaşabilmesi ve ihtiyaç duyduğu ürün, hizmet ya da görsel ve yazılı materyallere ulaşabilmesi için de doğru SEO kampanyası yapılması önemlidir. 

Başarılı bir SEO çalışması, potansiyel müşteri sayısına ciddi bir katkı sağlamakla birlikte, müşterilerin dönüşüm oranlarını da arttırdığından, şirketlere doğrudan kar sağlar.

SEO Eğitimi

Yukarıda SEO ile ilgili yaptığımız açıklamalar ile SEO ve SEO Eğitiminin önemine değinmiştik. SEO eğitimi konusunda uzman bir kişiyle çalışmanın faydası gerçek mana da size bir çok avantaj sağlama imkanı doğuruyor.  

Bu alanda sizlere tecrübe sahibi ve bu işi severek yapan Ayhan Karamanın SEO eğitimini tavsiye ediyoruz. Bu eğitimde aradığınız aklınıza takılan ve öğrenmek istediğiniz her ne ise bunu sizlere eğitimin hakkını verircesine öğretme imkanına sahip.

Vermiş olduğu eğitim ile sizi donanımlı bir konuma getirirken kafanızda oluşabilecek soru işaretlerini de ortadan kaldırıyor ayrıca gerçek manada SEO eğitiminin verimini almış olacaksınız.


seo egitimi

Uygulamalı Online SEO Eğitimi

İnternet girişimlerimizin daha fazla kitleye ulaşması için kuşkusuz arama motorlarına ihtiyaç duyarız. Bu noktada SEO, web sitelerimize ziyaretçi çekme konusunda en önemli kaynak olmuştur. 
SEO alanında ciddi bir tecrübe sahibi olan Ayhan Karaman düzenlemiş olduğu SEO Eğitimi sizleri arama motoru optimizasyonu konusunda yetkin hale getirmeye yöneliktir. 

Uygulamalı olarak vermiş olduğu Online SEO Eğitimi sizlere ciddi bir bilgi birikimi vermekten ziyade bu alanda kısa sürede tecrübe kazandırırken birçok teknik ve bilimsel konuları da öğretmiş oluyor.

İster yeni başlayan, ister uzman, içerik yazarı, geliştirici, çevrimiçi pazarlamacı veya bir işletmenin sahibi olun, hiç fark etmiyor. Uygulamalı SEO Eğitimi ve Birebir SEO Eğitimi sizlere bu konuda işin püf noktalarını öğretiyor, web sitenizin performansının iyileşmesine yönelik tecrübeyi kazanmanızı sağlıyor. 

Ayrıca eğitimi alan kişilere de ömür boyu destek sağlama imkanı da mevcut. Gerçekten değerlendirilebilecek ve bilgi hazinesine başvurulabilecek bir konumda.

Sık Sorulan Sorular

Eğitim Nasıl Gerçekleşiyor?
Eğitim çevrimiçi bir eğitimdir. Türkiye’de ilk defa gerçek zamanlı, birebir eğitim gerçekleştiren girişim olma ünvanını da taşımaktayız. Hazır videoların ardından gerçek zamanlı eğitimler başlamaktadır. Size göndereceğimiz bir bağlantı aracılığıyla oturumu gerçekleştireceğimiz odaya katılıyorsunuz ve eğitimi almaya başlıyorsunuz.
Eğitimler Kayıt Altına Alınıyor mu?
Hazır derslerin haricinde online olarak işlenilen her ders HD kalitede kayıt altına alınıyor ve sizlerle paylaşılıyor. Bu sayede tekrar yapabilme imkanınız oluyor.
Bizim Seçeceğimiz Bir Web Sitesiyle İlerleyebiliyor muyuz?
Eğitimlerde sizin seçeceğiniz bir web sitesi üzerinden ilerliyoruz. Hem SEO yapıyor, hem performansınızı artırıyor hem de SEO’yu öğretiyoruz.
Ne Kadar Sürüyor?
Toplamda 4 Haftalık bir eğitim programımız oluyor. Bu eğitim programından sonra ilk 2 haftada öğrenme ve uygulama sürecini son 2 haftada ise performans ve değerlendirme sürecini ele alıyoruz.
Neden Ayhan KARAMAN?
SEO iyi yapıldığında, Google buna duyarsız kalmaz ve web sitelerimizi ödüllendirir. SEO yatırım yapmaya değer bir kanaldır. Eğer bir online SEO eğitim kursu arıyorsanız, muhtemelen SEO bilginizi ciddi şekilde geliştirmeye çalışıyorsunuz. Hayallerinizi ve hedeflerinizi gerçekleştirmek için en iyi çevrimiçi SEO eğitimini verdiğimi düşünüyorum. Neden mi?

Ayhan KARAMAN SEO eğitim kursları sizi gerçek hayattaki SEO durumlarına hazırlar. Çoğu çevrimiçi SEO eğitim kursları bilgi içeren hazır videolar sağlar. Sonra, doğru şeyleri yapmaya hazır olduğunuzu varsayarlar. Bu kesinlikle en yanlış yöntem. Bu şekilde SEO’nun %100 öğrenilmesi mümkün olmayacaktır. Öğrenme olayı bundan çok daha fazlasıdır. Benim bahsettiğim SEO eğitimi, sıralamalara için ihtiyacınız olan becerileri geliştirmenize yardımcı olacak, web hakkında uzman bilgisine ulaşabileceğiniz, dilediğiniz kadar soru sorabileceğiniz ve sürekli bir öğrenme, geliştirme sürecinde olacağınız bir etkinlik. Önce öğren, sonra görevi al ve tamamla. Eksikliklerin birlikte tespit edildiği, birlikte giderildiği, mevcut durumun kontrolünün sağlandığı ve performans iyileşmesinin takip edildiği bir eğitim düşünün. Dilediğiniz kadar soru sora bildiğiniz, ömür boyu danışmanlık aldığınız ve SEO’yu %100 öğrendiğiniz bir kurs hayal edin. Nasıl olurdu? 400’ün üzerinde kişi bu eğitimi aldı ve tamamı bu eğitimin sonunda olumlu geri bildirimde bulundu. Bana inanmıyor musunuz? Hakkımda yazılan yorumları inceleyebilirsiniz. Hatta sosyal medya hesaplarımı takip edebilir bu hesaplarıma yapılan yorumları inceleyip yorum yapan kişilerle birebir iletişim kurabilir, bilgi alabilirsiniz.

Bu eğitimi alıp özel ipuçlarına sahip olacak, SEO’ya bakış açınızı değiştirecek, profesyonel yeteneklere sahip olacak ve uygulayacaksınız. SEO kursunu aldıktan sonra, SEO çalışmalarını yapabilecek seviyeye geleceksiniz.

İster yeni başlayan, ister uzman, içerik yazarı, geliştirici, çevrimiçi pazarlamacı veya bir işletmenin sahibi olun, hiç fark etmez. Eğitim kişiye göre şekilleniyor. Birebir, size ait bir web sitesi üzerinden, tecrübe ve bilgi birikiminize göre ilerleyen çevrimiçi bir etkinlik.

Yukarıda okumuş olduğunuz makalede size anlatmış olduğum SEO eğitimi hakkında detaylı bir yol gösterici bilgi niteliği taşıyor. Bundan sonrası sizin ilgi alaka ve merakınıza kalmış lakin güvenilir bir kaynak her zaman dijital mecrada sizin tutan eliniz oluyor. Eğitimle alakalı birçok fayda ve kazanç sağlama ihtimaliniz yüksek. SEO alanında önemli sayılan bilgilere bu eğitim kapsamında ulaşmış olacaksınız. Şimdiden başarılar dilerim.

Yorum Gönder

0Yorumlar
Yorum Gönder (0)
To Top