Facebook'a 5 Milyar Dolar'lık Rekor Ceza

0
Mark Zuckerberg tarafından kurulan ve çok büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan Facebook'a rekor bir ceza kesildi. ABD Federal Ticaret Komisyonu, kullanıcı verilerini usulsüz kullandığı nedeniyle Facebook'a 5 milyar dolarlık para cezası kesti.


Sosyal medya kullanımı her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor. Bu durum, bazı güvenlik sorunlarını da ortaya çıkarıyor. Dünyanın en çok kullanıcıya sahip olan sosyal medya platformlarından Facebook, kullanıcıların güvenlik ve gizlilikleriyle ilgili olarak sık sık gündeme geliyordu. 
Bu kez Facebook, ABD Federal Ticaret Komisyonu'nun (FTC) vermiş olduğu cezayla gündeme geldi.

FTC'nin Facebook'a verdiği cezanın sebebi ise Londra merkezli Cambridge Analytica. FTC, 50 milyondan fazla kullanıcının verilerinin, usulsüz olarak Cambridge Analytica'ya verildiğini açıkladı.

Skandallarıyla sürekli olarak gündeme gelen Mark Zuckerberg yönetimindeki Facebook, bu cezadan gerekli dersi alır mı bilinmiyor ancak FTC'nin Facebook için kestiği cezanın miktarı dudak uçuklatacak cinsten. FTC, kullanıcı verilerini usulsüz olarak kullandığı için Facebook'a 5 milyar dolarlık para cezası kestiğini açıkladı. 

Kaynak: TechCrunch,WebTekno

Yorum Gönder

0Yorumlar
Yorum Gönder (0)
To Top