Japonya, 2020 Olimpiyatları İçin Robot Asistanlarını Açıkladı

0
Japonya, 2020 Olimpiyatları İçin Robot Asistanlarını Açıkladı

Robotlar olimpiyatlar için gelenlere bilgi verecek, insanlara koltuklarını gösterecek ve mekanların çevresinde içecek ve yiyecek taşıyacaklar.


Olimpiyatlar 2012'de Londra'ya geldiğinde, organizatörler kalabalığın yerlerini ve yollarını bulmalarına yardımcı olmak için ücretsiz gönüllülere güvendilerFakat oyunlar 2020'de Tokyo'ya geldiğinde, aynı görevleri üstlenenler bu sefer robotlar olacak.
Bugün, Tokyo 2020 Olimpiyatları ve Paralimpik'in organizatörleri , oyunlarda çalışanlara ve katılımcılara yardım etmek için konuşlandırılacak iki robotu ve güçlü bir dış iskeleti tanıttı .
Toyota tarafından yapılan robotlar insanları koltuklarına yönlendirecek, bilgi sağlayacak,  yiyecek ve içecek taşıyacak. Tepsileri ve sepetleri almak için yerleşik bir kolu bulunan İnsan Destek Robotu (HSR) ve daha çok bir mobil atık kutusu gibi görünen ama aynı zamanda etrafı dolaştırabilen Teslimat Destek Robotu (DSR) var. Tokyo 2020 Olimpiyatları için hazırlanan mekanlarda on altı robot kullanılacak ve organizatörler tekerlekli sandalye kullananlar için özellikle yardımcı olacağını umuyorlar.

Kaynak: The verge

Yorum Gönder

0Yorumlar
Yorum Gönder (0)
To Top